تندیس «ابوعلی سینا» در اکسپوی 2020 دبی مستقر می‌شود

معاون گردشگری استان همدان خبر داد:

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان با اعلام این خبر که تندیس ابوعلی سینا در پاویون گردشگری پاویون ایران در اکسپوی 2020 دبی مستقر می‌شود گفت: «در اکسپوی 2020 دبی می‌خواهیم روی شخصیت ابوعلی سینا به عنوان یک شخصیت جهانی و بین المللی کار کنیم و در واقع با این برند در اکسپو شرکت خواهیم کرد.»

علی خاکسار ظهر چهارشنبه اکسپوی 2020 دبی را یک فرصت بسیار خوب برای همه کشورها از جمله ایران خواند و افزود: «همه کشورها می‌توانند ظرفیت‌های گردشگری خودشان را معرفی کنند و با توجه به رکود دو ساله‌ای که در این زمینه بوده امکان بازیابی فرصت‌های از دست رفته در این نمایشگاه وجود دارد.»

وی با بیان این مطلب که استان همدان به عنوان یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری در ایران از این فرصت استفاده می‌کند توضیح داد: «من و همکارانم در استان در تلاشیم که کاری در سطح بین‌المللی انجام بدهیم. در این رابطه فراخوانی اعلام کرده و جلساتی در استانداری و نهادهای مرتبط با گردشگری داشته‌ایم. قرار شد با شکل و شمایلی عالی در این نمایشگاه شرکت کنیم. چون در پاویون گردشگری ایران در اکسپوی۲۰۲۰دبی، بسترهای خیلی متنوعی برای تبلیغات وجود دارد و ما از طریق مجازی و ویدئویی می‌توانیم تبلیغات مورد نظر خودمان را انجام دهیم.»

خاکسار با اعلام این خبر که استان همدان احتمالا بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده اواخر آبان یا اوایل آذر در اکسپو شرکت می‌کند اظهار داشت: «از سال‌ها قبل برنامه داشتیم که همدان را به عنوان «مقصد گردشگری کودک و خانواده» معرفی کنیم. روز جهانی کودک پنجم دی ماه است و با توجه به این‌که استان همدان یک ماه پیش از این تاریخ در اکسپو حضور دارد، حتما از این فرصت استفاده می‌کنیم.»

وی معرفی هر چه بیشتر شخصیت ابوعلی سینا به عنوان یکی از مشاهیر بین‌المللی را مهم‌ترین اقدام استان همدان در اکسپو دانست و افزود: «علاوه بر استقرار تندیس ابوعلی سینا درغرفه ایران، برنامه‌هایی هم به صورت مجازی برای تمرکز بر این نخبه علمی داریم. ابوعلی سینا یکی از مفاخر ایران است که کتاب‌هایش در دانشگاه‌های مطرح جهان تدریس می‌شود. امیدواریم معرفی جامعی از این شخصیت داشته باشیم. همچنین استان همدان در گردشگری سیاحتی، کشاورزی، مذهبی، ورزشی، سلامت و طبیعت‌گردی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد که همه اینها را معرفی خواهیم کرد.»

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان با یادآوری این نکته که بیش از ۱۹۰ کشور دنیا در اکسپو دبی دوره حضور دارند تاکید کرد: «امسال بستر تصویری و مجازی خیلی به کمک اکسپو دبی آمده است و کشورها بهتر می توانند خودشان را معرفی کنند.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا