بازدید از اکسپو را مطابق با علایق فردی خود برنامه‌ریزی کنید!

اپلیکیشن‌های عمومی و تجاری اکسپو 2020 دبی رونمایی شدند

در آستانه‌ی افتتاحیه بزرگترین رویداد جهانی بعد از پاندمی کرونا، از ۳ اپلیکیشن اختصاصی اکسپو۲۰۲۰دبی رونمایی شد. هر کدام از این برنامه‌ها برای هدفی خاص تعریف شده به این صورت که اپلیکیشن عمومی با نام Expo2020Dubai برای بازدیدکنندگان عادی نمایشگاه است، یک پلتفرم اختصاصی متمرکز بر «تسهیل تجارت» برای صاحبان کسب و کار و بازرگانان راه‌اندازی شده با نام Expo2020 Business app و یک اپلیکیشن هم برای دوستداران تناسب اندام و ورزش با همکاری اپلیکیشن گلوفوکس (Glofox) طراحی شده است. برگزار کنندگان اکسپو۲۰۲۰دبی با انتشار خبر لانچ این سه برنامه گفته‌اند که می‌خواهند مطمین باشند که با کمک این اپلیکیشن‌ها، میلیون‌ها بازدیدکننده می‌توانند از 182 روز چشمگیر و هیجان‌انگیز نمایشگاه اکسپو حداکثر استفاده را ببرند.

اکسپو دبی در مساحتی برابر با ۶۰۰ زمین فوتبال جای درندشتی محسوب می‌شود بنابراین پرواضح است که اگر نتوانید اتفاق‌ها و رویدادهای این فضای بزرگ را مطابق با علاقه‌مندی‌تان دسته‌بندی کنید حتما خیلی چیزها را از دست خواهید داد. برای پاسخ‌گویی به این نیاز بوده که دست‌اندرکاران برگزاری نمایشگاه، اپلیکیشن رسمی اکسپو2020 را طراحی کردند که به کاربران اجازه می دهد تا بازدید خود را از نمایشگاه، مطابق با علایق فردی تنظیم کنند.

بازدیدکنندگان می‌توانند از این برنامه برای خرید بلیط، انتخاب غذاخوری موردنظر از بین بیش از 200 گزینه رستوران و رویدادهای با موضوع آشپزی، و استفاده از سیستم صف هوشمند اکسپو 2020 بهره ببرند.

اما سیستم صف هوشمند چیست؟ در واقع سیستم صف هوشمند اکسپو که بخش مهمی از اپلیکیشن مذکور است به مهمانان اکسپو این امکان را می‌دهد که یک فرصت مناسب برای بازدید از پاویون دلخواه خود رزرو کنند و در صف‌هایی که برای بازدید پاویون‌ها شکل می‌گیرد گیر نکنند.

این برنامه که با همکاری شرکت اکسنچر( Accenture)، به عنوان شریک خدمات دیجیتال رسمی اکسپو۲۰۲۰دبی توسعه یافته است، از طریقApp Store  یا Google Playبرای کاربران گوشی‌هایی با سیستم‌عامل اندروید و ios در دسترس است.

وقتی اپلیکیشن را نصب کردید برنامه به شما اجازه می‌دهد یا با ایجاد یک حساب جدید وارد شوید یا از طریق حساب‌های‌تان در رسانه های اجتماعی مثل فیس‌بوک یا اینستاگرام یا گوگل. یادتان باشد اجازه دهید تا اپلیکیشن به GPS شما دسترسی داشته باشد تا از ظرفیت فعال کردن نقشه تعاملی سایت اکسپو و دستورالعمل های گام به گام به نقاط مورد علاقه در نمایشگاه راهنمایی شوید.

علاوه بر این، در محیط اپلیکیشن یک چت بات طراحی شده که اطلاعاتی را برای بازدید از نمایشگاه 2020 ارائه می‌دهد. اطلاعاتی از جمله جزئیات زمان باز شدن پاویون‌ها، ساعات کار نمایشگاه، جاهای خالی پارکینگ و نحوه دسترسی به نمایشگاه با استفاده از گزینه‌های گسترده حمل و نقل عمومی دبی.

«جهان» در یک مکان

محمد الحشمی، مدیر ارشد فناوری اکسپو2020 دبی، در مصاحبه‌ای مطبوعاتی درباره اپلیکیشن‌های نمایشگاه گفته: «ما به مدت شش‌ماه میزبان جهان هستیم! پس تلاش کردیم که اکسپو 2020 به بازدیدکنندگان این فرصت را بدهد تا یکبار در طول زندگی مرزهای جدید را کشف کرده و در جشن خلاقیت و نوآوری شرکت کنند. راه‌اندازی اپلیکیشن‌های اکسپو۲۰۲۰ در همین راستا صورت گرفته و امیدواریم با کمک این برنامه بازدیدکنندگان بتوانند با کیفیت بالاتری نمایشگاه را کشف کنند. »

همچنین جرادو کانتا، مدیرعامل ارشد و حامی اجرایی پروژه مشارکتی «اکسنچر» با « اکسپو۲۰۲۰دبی» در طراحی اپ عمومی نمایشگاه، گفته: « اپلیکیشن تلفن همراه پنجره‌ای برای بازدیدکنندگان در سراسر جهان است تا از نمایشگاه اکسپو 2020 بیاموزند و بازدیدهای خود برنامه‌ریزی کنند. هدف‌ ما این بوده که همه بازدیدکنندگان تجربه منحصربه‌فردی به دست آوردند و از بخش‌های مختلف آنطور که دلشان می‌خواهد بازدید کنند.»

پلتفرم اختصاصی اکسپو برای تجارت:  Expo2020 Business app

به طور جداگانه، برنامه تجاری اکسپو۲۰۲۰ در دسترس بازرگانان، صاحبان کسب‌وکار و استارتاپ‌ها و در کا بازدیدکنندگانی که با هدف تجارت به اکسپو می‌آیند قرار گرفته است. این برنامه، کاربران را با علایق و اهداف مشابه در اکوسیستم تجاری به هم وصل می‌کند و هدفش تسهیل تعاملات معنی‌دار برای تجارت (B2B) ، تجارت با دولت (B2G) و دولت به دولت (G2G) در مناطق جغرافیایی و صنایع مختلف است.

این اپلیکیشن که بر روی موبایل و دسکتاپ قابل نصب است با استفاده از هوش مصنوعی، مطابق با مشخصات، تخصص، اهداف و الگوهای تعامل هر فرد، هم‌صنف‌ها و ذی‌نفعان احتمالی را برای هم پیشنهاد می کند. این اپلیکیشن آنقدر دقیق طراحی شده که هر بازدیدکننده با هدف تجارت می‌تواند مطمئن باشد که به کمک این برنامه، اهداف تجاری خود را در اکسپو برآورده خواهد کرد.

این برنامه تجاری که از طریق WebApp ، App Store  و Google Play در دسترس است ، به کاربران اجازه می‌دهد تا ضمن انتخاب فیلترها و تحقیق در مورد شرکایی که در اکسپو حضور دارند، مشخصات منحصر به فرد خود را ایجاد کرده و اطلاعات کلیدی و اطلاعات تماس را برجسته کنند. پس از اینکه در اپلکیشن افراد مناسب همدیگر را پیدا کردند، کار تازه شروع می‌شود: به این صورت که کاربران می‌توانند چت کنند یا جلسات تجاری خود را  با سایر کاربران، مشاغل و نهادهای مورد علاقه در طول نمایشگاه و پس از نمایشگاه، برنامه‌ریزی کنند.

اگرچه بارگیری و نصب برنامه تجاری اکسپو رایگان است، اما هزینه کمی برای ثبت نام و دسترسی به ویژگی‌های خاص برنامه مانند شبکه‌سازی درون اکوسیستم  حرفه‌ای خود، چت ‌کردن و برنامه‌ریزی جلسات برای حین نمایشگاه و پس از آن اعمال می‌شود. دارندگان Premium Experience می‌توانند از دسترسی رایگان به ویژگی‌های خاص برنامه در کنار تعداد زیادی خدمات اضافی دیگر برخوردار شوند.

پلتفرم ورزش و تناسب اندام

علاوه بر این دو اپلیکیشن اصلی، علاقه‌مندان به ورزش و تناسب اندام که از اکسپو۲۰۲۰دبی دیدن می‌کنند می‌توانند از پلتفرم  Glofox که از طریق هاب ورزشی اکسپو۲۰۲۰دبی حمایت می‌شود استفاده کنند. علاقه‌مندان به ورزش می‌توانند از طریق این اپ که در App Store و Google Play در دسترس است وضعیت سلامتی خود را پیگیری کرده و از همه فعالیت‌های ورزشی و سلامتی موجود در اکسپو حداکثر استفاده را ببرند.

بخش‌های متنوع اکسپو نظیر «مرکز ورزش‌های اکسپو۲۰۲۰»، « مرکز تناسب اندام» و «مرکز سلامتی»  میزبان همه سنین با توانایی‌های جسمانی مختلف است و اپلیکیشن گلوفوکس به کاربران کمک می‌کند تا برنامه‌ها و خدمات را مشاهده کنند، کلاس‌ها را رزرو کنند و با سایر اعضا و مربیان تعامل داشته باشند.

از 1 اکتبر 2021 (۹مهر۱۴۰۰)  تا 31 مارس 2022 (۱۱فروردین ۱۴۰۱) ، اکسپو 2020 بیش از 200 کشور به علاوه میلیون‌ها بازدیدکننده را گرد هم می‌آورد تا در راه‌های محافظت از کره زمین برای جوامع و نسل‌های آینده و ساختن دنیایی جدید با آنها همکاری کند.

پاویون گردشگری ایران نیز در منطقه‌ی «تحرک» اکسپو حضور دارد. پاویون گردشگری ایران در ورودی پاویون ۲۰۰۰متری ایران واقع شده است و شرکت سروبنیان ادبی (سبا)، مجری انحصاری پاویون گردشگری ایران در اکسپو۲۰۲۰دبی است. این رویداد مهم جهانی، باشعار «پیوند افکار، ساخت آینده» فرصت مغتنمی است برای رشد روزافزون صنعت گردشگری ایران؛ برای اطلاع از خدمات اسپانسری و فضای تبلیغاتی در پاویون گردشگری در اکسپو، با شماره 09909060966 تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا