با منطقه‌ «تحرک» اکسپو 2020 دبی بیشتر آشنا شوید

حرکت زیر سایه‌ی تکنولوژی

اکسپو 2020 دبی، فرصتی برای به نمایش گذاشتن بزرگ‌ترین دستاوردهای علمی، فرهنگی، جغرافیایی، هنری و … رویدادی بین‌المللی که بالاخره بعد از گذشت سال‌ها قرار است امسال در منطقه خاورمیانه و در کشور دبی میزبانی شود. فرصتی که نه تنها برای کمپانی‌های بزرگ و کوچک باید غنیمت شمرده شود بلکه موقعیت حساسی هم برای عمارات متحده به همراه دارد. همان طور که در بخش قبلی یعنی قسمت پایداری گفتیم، این نمایشگاه دارای سه فاز متنوع است: «پایداری؛ تحرک و فرصت». ما در این مطلب قصد داریم که بخش تحرک و پاویون‌های مرتبط با آن را بررسی کنیم.

منطقه تحرک یا Mobility

دنیای امروز دنیایی بدون محدودیت‌های تعاملی است. افق‌های پویایی پیش روی انسان معاصر قرار دارد که باعث پیشرفت و بهبود زندگی ما در این کره‌ی خاکی است. این افق‌ها نه تنها سبک زندگی‌مان را تغییر می‌دهند بلکه در روند تعامل با افراد، درک فرهنگ ملل مختلف و تبادل دانش هم تاثیرگذار هستند.

در بخش «تحرک» رویداد اکسپو 2020 دبی، می‌توانید ببینید که چطور پویایی‌، منجر به ایجاد تعاملاتی جدید می‌شود و از همه مهم‌تر اینکه چطور در این دوران از زندگی بشر، شکاف بین دنیای فیزیکی و دیجیتال از بین می‌رود و این دو جهان با هم دست به خلق یک هارمونی می‌زنند. جامعه‌ای کاملا هماهنگ که در آن برای تبادل دانش و اطلاعات هیچ محدودیتی وجود ندارد و سریع‌تر از هر زمان دیگری می‌توانید با جهان در تعامل باشید.

نکته قابل توجه غرفه های معماری الیف در اکسپو پیست ۳۳۰ متری آن در فضای باز است که بازدیدکنندگان می توانند به طور مستقیم از دستگاه های جدید پیشرفته حرکتی دیدن کنند. هدف این پاویون این است که شکاف بین دنیای فیزیکی و دیجیتالی را از بین ببرد و نشان دهد که چگونه تحرک همچنان بر نحوه زندگی، ارتباط و تبادل ایده افراد با فرهنگ های دیگر تأثیر می‌گذارد.

 با ما همراه باشید تا بخش‌های نمادین ناحیه‌ی «تحرک» اکسپو۲۰۲۰دبی را بیشتر بشناسید.

 

۱. خودروهایی از آینده Future vehicles

این بخش تجربه سواری خودروهای کاملا اتوماتیک، خودران و مستقل را در اختیارتان می‌گذارد. طراحان این بخش در صدد هستند تا بازدیدکننده از خودروهای آینده، نقش فناوری را در بخش پویایی و تحرک ببیند.

۲. کاوش در فضا Explore space

در این بخش می‌توانید آخرین تحولات مرتبط با اکتشافات فضایی و برنامه‌های ملی ایالات متحده عربی را ببینید. همچنین می‌توانید با قسمت‌های مختلف «ماموریت مریخ» این کشور بیشتر آشنا شوید.

۳. مسیرهای پویا Mobility track

می‌توانید در یک مسیر 330 متری دستگاه‌های پویا کاملا خلاقانه‌ای را که هم بر روی زمین و هم در زیر زمین در حرکت هستند، مشاهده کنید.

 

پاویون چه کشورهایی در بخش «تحرک» واقع شده‌اند؟

در ادامه تعدادی از پاویون‌های کشورهای مختلفی که در بخش تحرک اکسپو 2020 دبی واقع شده‌اند را معرفی می‌کنیم:

پاویون ایران: «تمدنی کهن؛ استوار بر فناوری‌های نوین روز»

پاویون ایران با هدف نشان دادن این کشور به عنوان یک کشور باستانی که توان تکنولوژیکی بالایی نیز دارد با شعار «ایران ، تمدنی باستانی و پایدار با تنوع اقوام» در منطقه «تحرک» واقع شده است. از آنجایی که داشته‌های ایران در زمینه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بسیار زیاد است، یکی از مهترین بخش‌های پاویون جمهوری اسلامی ایران در اکسپو۲۰۲۰ دبی، پاویون ایرانگردی و جهانگردی است. شرکت سروبنیان ادبی(سبا)، به عنوان میزبان انحصاری پاویون گردشگری ایران، تلاش کرده تا در این پاویون به صورت تخصصی نوآوری‌ها و تکنولوژی‌های هوشمند را به نمایش بگذارد. در این راستا برگزاری جشنواره‌های سه‌قلوی نوآوری گردشگری، اجرای طرح هنر دیجیتال برای مردمان ۹۹ سال آینده از طریق فاین وی آر آرت (Fine VR Art) و … به عنوان بخشی از فعالیت‌های پاویون گردشگری ایران در اکسپو۲۰۲۰دبی پیش روی میلیون‌ها بازدیدکننده قرار خواهد گرفت و بیانگر توانمندی‌های دیجیتالی ایران خواهد بود. اکسپوی دبی، باشعار «پیوند افکار، ساخت آینده» فرصت مغتنمی است برای رشد روزافزون صنعت گردشگری ایران؛ برای اطلاع از خدمات اسپانسری و فضای تبلیغاتی در پاویون گردشگری در اکسپو، با شماره 0 990 906 0966 تماس بگیرید.

پاویون استرالیا: «جهان را هدایت کنید – Navigate the universe»

پاویون Navigate the universe متعلق به کشور استرالیاست. در پاویون این کشور می‌توانید از سرزمین نخستین منجمان متعلق به 60 هزار سال پیش بازدید کنید و نوآوری‌های آن‌ها را به چشم خودتان ببینید.

پاویون روسیه: «از افکار آینده پرده بردارید – Uncover future minds»

در پاویون کشور روسیه با شعار «از افکار آینده پرده بردارید» می‌توانید ببینید که چطور افکار خلاق می‌توانند آینده را در دست خود بگیرند. طراحات پاویون کشور روسیه در صددند تا بازدیدکننده دریابد که حرکت و تلاش مداوم در نهایت منجر به پیشرفت و موفقیت می‌شود.

پاویون کره: «ترکیب واقعیت و دنیای مجازی – Mix virtual and reality»

در پاویون جمهوری کره می‌توانید تجربه یک پیاده‌وری که کاملا با موبایل هدایت می‌شود را بر روی مسیری منحصر به فرد داشته باشید.

پاویون فرانسه: «روشنگری به سبک فرانسوی-  Lumière»

در اکسپو ۲۰۲۰ دبی، فرانسه غرفه خود را  Lumière نامیده که به معنای “نور ، روشنگری” است. در پاویون فرانسه که در منطقه «تحرک» واقع شده  از خلاقیت، دانش و وسایل ارتباطی با سایر فرهنگها استفاده شده است. این پاویون که توسط شرکت‌های معماری آتلیر دو پرادو و کلونیجر و گرابلی طراحی شده، در سه طبقه مستطیل شکل و بر اساس سه ستون زیست اقلیمی «کنترل دستاوردهای خورشیدی»،

«محدود کردن استفاده از سوخت‌های فسیلی» و «نمای بیرونی عایق ضد آب» ساخته شده است. علاوه بر پاویون فرانسه طوری طراحی شده است که معانی متنوع نور را منعکس می کند.

پاویون سنگاپور: «باغ عمودی برای ترویج زندگی سازگار با طبیعت»

غرفه سنگاپور در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ ساختمانی بزرگ پوشیده از گیاه است. غرفه انرژی صفر خالص توسط «ووها» طراحی و به نحوی ساخته شده که کوچ افراد به سازه‌های مسکونی سازگار با طبیعت را نشان می‌دهد و پیام آن مقاومت در برابر اثرات اسفناک تغییرات آب و هوایی است. پاویون سنگاپور همچنین شهرت این کشور را به باغ‌هایش نشان می‌دهد. درون این پاویون، میراث طبیعی سنگاپور، راه ماکت‌های شهری و گونه های بی شماری از گل ارکیده به نمایش گذاشته شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا