مهلت جشنواره‌های سه‌گانه‌ نوآوری در گردشگری تا پایان مهر۱۴۰۰ تمدید شد

فراخوان حضور استارتاپ‌های گردشگری در اکسپوی دبی

مهلت شرکت استارتاپ‌ها و شرکت‌های مختلف در جشنواره‌های گردشگری اکسپو۲۰۲۰دبی، به مدت یک ماه تمدید شد. به گزارش روابط عمومی دبیرخانه تخصصی برگزاری این جشنواره‌ها، فراخوان شرکت در جشنواره‌های سه‌گانه‌‌ی «ایده‌ها و استارتاپ‌های برتر»، «نوآوری در آژانس‌های مسافرتی» و «نوآوری در هتلداری» تا پایان مهرماه۱۴۰۰ تمدید و علاقه‌مندان می‌توانند در فرصت باقی‌مانده در این فراخوان ثبت‌نام کنند.

پاویون گردشگری ایران در اکسپو۲۰۲۰دبی، اعلام کرده افتتاحیه عمومی اکسپو به مدت ۱۰ روز (از روز ۱ اکتبر تا ۱۰ اکتبر) به طول خواهد انجامید و هماهنگی‌های لازم برای افتتاح جشنواره‌های سه‌قلوی گردشگری، در یکی از روزهای افتتاحیه اکسپو انجام شده و پرچم جشنواره‌های سه‌قلو در پاویون گردشگری ایران بالا خواهد رفت.

پاویون گردشگری ایران اعلام کرده داوری جشنواره‌ها در دو مرحله صورت می‌گیرد و یک داور از سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) نیز در هیئت داوران حضور دارد.  کل فرایند داوری از ابتدا تا پایان، زیر نظر وزارت میراث فرهنگی و یونیدو صورت می‌گیرد.

دبیرخانه جشنواره‌های سه‌گانه استارتاپ‌ها و تیم‌های نوآور گردشگری اعلام کرده در غربالگری اولیه تعدادی از استارتاپ‌ها و هتل‌ها و آژانس‌های مسافرتی انتخاب و برای ارائه نوآوری‌هایشان به اکسپو اعزام می‌شوند و مرحله دوم شامل امتیازدهی به گروه‌های اعزامی است.

ماموریت جشنواره‌های سه قلوی نوآوری در گردشگری توسعه صنعت گردشگری تعریف و برنامه‌ریزی و برگزاری آن‌ها از طرف وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به مجموعه سرو بنیان ادبی(سبا) واگذار شده است.

هدف اصلی برگزاری جشنواره‌های سه‌قلو معرفی نوآوری‌های گردشگری در سطح بین‌المللی، تقویت برند ملی ایران در حوزه گردشگری و جذب گردشگرها و سرمایه‌گذاران خارجی برای بخش نوآورانه گردشگری کشور عنوان شده است.

در جشنواره ایده‌ها و استارتاپ‌ها، ایده‌ها از جنبه نوآورانه بودن، قابل اجرا بودن، اقتصادی بودن و درآمدزا بودن مورد بررسی قرار می‌گیرند و در بخش استارتاپ‌های در حال فعالیت، اینکه استارتاپ تا چه اندازه قابل سرمایه گذاری است، چقدر نوآورانه است و ایده محوری آن چیست ارزیابی می‌شوند.

به دنبال اعلام رسمی تمدید فراخوان ثبت‌نام تا پایان مهرماه ۱۴۰۰، همه استارتاپ های حوزه گردشگری، هتل‌ها و مراکز تفریحی و آژانس‌های بند الف و بند ب می‌توانند در این جشنواره‌ها شرکت کنند.

متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام به سایت  saba.co.com مراجعه و فرم‌های شرکت در این جشنواره‌ها را به صورت آنلاین پر کنند.

پیش از این حامد دستفروشان، دبیر تخصصی دبیرخانه جشنواره‌های سه‌گانه گردشگری از جشنواره‌های سه‌گانه گفته بود: «در ایام برپایی اکسپوی 2020 دبی سه جشنواره در حوزه نوآوری برگزار و منتخبان این جشنواره‌ها برای ارائه نوآوری‌های‌شان به اکسپو اعزام می شوند و آنجا در قالب استیج محصول و خدمات شان را ارائه می دهند.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا