بحث درباره آینده سلامت و سفرهای پزشکی در غرفه انگلستان

«در آینده ، چگونه رشد خواهیم کرد؟» سوالی است که به واسطه آن متخصصان بهداشت در یک رویداد ترکیبی در اکسپوی  ۲۰۲۰ دبی و در پاویون انگلستان گرد هم می‌آیند و از طریق سخنرانی‌های حضوری و مجازی تلاش می‌کنند تا دریابند که چگونه مراقبت‌های بهداشتی و علوم زیستی می‌توانند زندگی افراد را بهبود بخشند. در کنار تماشاگران حاضر در این رویداد، جلسات به صورت مجازی نیز در دسترس خواهند بود.

این برنامه نشان می‌دهد که چگونه برخی از جهش‌های علمی ‌انگلستان – از چاپ سه بعدی سلول‌ها و بافت‌های زنده انسان ، تا ویرایش DNA – می‌تواند به مردم برای یک زندگی طولانی‌تر و سالم‌تر کمک کند. این رویداد همچنین بررسی می‌کند که چالش‌های پیش روی مراقبت‌های بهداشتی در سراسر جهان چیست و چگونه می‌توان از طریق ایده‌ها، تکنیک‌ها و فناوری‌های جدید بر آنها غلبه کرد. نوآوری‌های جدید و مهیج مانند فناوری نانو نیز در غرفه انگلیس مورد بحث قرار خواهد گرفت و اینکه چگونه آنها می‌توانند در پزشکی هم از نظر تشخیصی و درمانی انقلابی ایجاد کرده و علاقه بیشتری به مطالعه فناوری‌های جدید در انگلستان ایجاد کنند.

یکی ازسخنرانان کلیدی در این رویداد پنج روزه پل فارمر، مدیر اجرایی شرکت  Mindاست، که سرپرستی اجلاسی را بر عهده خواهد داشت که در آن به چگونگی تاثیر یک جامعه مبتنی بر شادی بر کاهش بار روی دوش سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی، پرداخته خواهد شد. وی توسط گروهی از داوطلبان شامل آن جان، پروفسور پزشکی در دانشگاه سوانسی، در همایش جهانی اکسپو ۲۰۲۰ دبی که از 2 فوریه ۲۰۲۱ شروع می‌شود، همراهی خواهد شد. کریستین کوملی  و سوزی گادسون، بنیانگذاران برنامه سلامت روان MeeToo که برنده کمک هزینه  Expo Live  شده نیز در طول این برنامه کارگاه‌های دانشجویی را اجرا خواهند کرد.

مقوله سفر بیمار در آینده محور اجلاس دیگری را تشکیل می‌دهد، که شامل ایده‌هایی مانند مراکز دیجیتالی متمرکز  و فرایند اتوماسیون روباتیک است و قصد دارد به متخصصان سلامت اجازه دهد تا به جای اعمال متفرقه مانند ثبت آمار، بر ارائه مراقبت‌های پزشکی تمرکز کنند. در این جلسه که بازهم در غرقه انگلیس در اکسپوی دبی برگزار می‌شود پروفسور جورج کروکس، مدیر اجرایی ارشد مرکز نوآوری بهداشت و مراقبت دیجیتال انگلستان سخنرانی خواهد داشت.

جلساتی که در غرفه انگلستان برگزار می‌شود و پادکست‌های پشتیبانی کننده به موضوعاتی از جمله آینده سینما، رفاه و فراگیری  مدارس و جامعه و همچنین طول عمر بشر می‌پردازد. این مباحث شامل نظراتی از افراد زیر خواهد بود:

مایک آدامز، مدیرعامل شرکت Purple

دکتر کارتیکیان کندان، مدرس ارشد مهندسی مکانیک  در دانشگاه DMU

پروفسور جیم مک لاگلین، مدیر مرکز فناوری بهداشت و درمان دیجیتال، دانشگاه اولست.

هارجیندر کانگ ، مدیر مراقبت‌های بهداشتی ، علوم زندگی و مواد شیمیایی در سازمان تجارت بین الملل، می‌گوید: “انگلستان مدتهاست که در زمینه مراقبت‌های بهداشتی پیشرو بوده است. از مدل‌های چاپ سه بعدی که به جراحان امکان می‌دهد روشهای پیچیده را تمرین کنند تا هواپیماهای بدون سرنشین از قبل برنامه ریزی شده که نمونه خون اهالی روستاهای روستایی را جمع آوری می‌کنند، نوآوری در خط مقدم NHS ( سرویس ملی بهداشت بریتانیا) باقی می‌ماند. من مشتاقانه منتظر شنیدن آخرین ایده‌های خلاقانه‌ای هستم که در طول برنامه در ماه ژانویه مورد بحث قرار گرفت. ”

همه این رویدادها درغرقه انگلستان میزبانی می‌شوند. اولین نمایشگاه جهانی که در منطقه خاورمیانه، آفریقا و آسیای جنوبی (MEASA) و بزرگترین رویدادی که تا کنون در جهان عرب برگزار شده است، برگزار می‌شود، اکسپو 2020 دبی به مدت شش ماه از 1 اکتبر 2021 تا 31 مارس 2022 ادامه خواهد داشت. علاوه بر این ، کشورها با هم در راستای یک امید، خوش بینی و هدف مشترک قرار دارند. جزئیات بیشتر درباره رویداد “چگونه رشد خواهیم کرد؟” و بقیه برنامه‌های انگلستان در طول سال با نزدیک شدن رویداد اعلام می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا