تشریح جزییات پاویون گردشگری ایران در اکسپوی 2020 دبی

سفر مجازی به نقاط گردشگری با عینک‌های  VR

مهدی حاج محمودعطار، رئیس هیأت‌مدیره بنیاد ملی کارآفرینیِ محتوای دیجیتال،‌ با تشریح جزییات پاویون گردشگری ایران در اکسپوی 2020 دبی گفت: «در یک فضای 57 متری، غرفه‌هایی برای فروش کالاهای فرهنگی و همچنین ال‌ای‌دی‌های تبلیغاتی برای معرفی خدمات گردشگری در نظر گرفته شده است. ضمن این که بازدیدکنندگان می‌توانند با تکنولوژی عینک‌های VR (واقعیت مجازی)، به نقاط گردشگری ایران به صورت زنده متصل ‌شوند.

عطار، ضمن اعلام این خبر توضیح داد: «بناست در محیط پاویون گردشگری ایران بین 3 تا 4 کانتر برای معرفی صنایع دستی، میراث‌فرهنگی و نقاط گردشگری ایران داشته باشیم. همچنین در این محدوده، فضای استیج قرار گرفته و بخش‌هایی نیز برای فروش کالاها (صنایع دستی و …) طراحی شده است.»

وی با اشاره به این نکته که در داخلِ پاویون یکسری ال‌ای‌دی‌های تبلیغاتی قرار گرفته افزود: «در داخل پاویون گردشگری، روزنه‌های چشمی شبیه به دستگاه‌ قصه‌های شهر فرنگ خودمان وجود دارد که بازدیدکننده‌ها می‌توانند با استفاده از آنها، محتواهای مربوط به ایران را ببینند. این امکان وجود دارد که شرکت‌کنندگان در اکسپو۲۰۲۰دبی، خودشان را از طریق ال‌سی‌دی‌هایی که پاویون گردشگری وجود دارد، به بیش از ۳۰ میلیون بازدیدکننده نمایشگاه، معرفی کنند.»

جای‌نمایی پاویون گردشگری در محل ورودی پاویون ایران

حاج محمودعطار که عضو تیم مدیریت شرکت سروبنیان ادبی، مجری برگزاری پاویون گردشگری ایران در اکسپو۲۰۲۰دبی، است، با اعلام این خبر که پاویون ایرانگردی و جهانگردی در هفته‌ی اول افتتاحیه‌ی اکسپوی دبی به بهره‌برداری کامل خواهد رسید، بیان کرد: « پاویون ایرانگردی و جهانگردی که به طور خلاصه به آن پاویون گردشگری می‌گوییم، در بخش «تحرک» اکسپوی ۲۰۲۰دبی واقع شده و راه ورود به پاویون ایران است.» به گفته وی پاویون ایران که علاوه بر پاویون گردشگری شامل پاویون‌های صنعت، معاونت علمی، تجارت و … می‌شود،طوری طراحی شده که بازدیدکنندگان باید حتما از طریق پاویون گردشگری وارد باقی بخش‌های مربوط به ایران بشوند.

شیلی و فرانسه در همسایگی پاویون ایران

رئیس هیأت‌مدیره بنیاد ملی کارآفرینیِ محتوای دیجیتال، همچنین با توضیح مشخصات منطقه‌ای که پاویون ایران در آنجا قرار دارد گفت: «شیلی و فرانسه دو پاویون اصلی هستند که در همسایگی پاویون ایران در منطقه «تحرک» اکسپو قرار گرفته‌اند.» وی با اشاره به شعار این منطقه از نمایشگاه که «خلاقیت و زندگی برای آینده» است اینکه ایران در منطقه «تحرک» قرار گرفته را مدیون تیزهوشی‌های مقامات ایران دانست. وی تصریح کرد: «بخش تحرک نمایشگاه فضای مصاعدی است برای اینکه دستاوردهای علمی و تکنولوژیک ایران را به رخ جهانیان بکشیم.»

معرفی استارتاپ‌ها از طریق اتاق‌های بی‌تو‌بی B2B

حاج محمودعطار ضمن بیان این که ممکن است که اکسپو در دوره‌های بعدی از منطقه خاورمیانه خیلی دور شود بیان کرد: «اکسپوی 2020دبی فرصت بسیار خوبی برای کسب‌وکارهای حوزه گردشگری، استارتاپ‌ها، بازیگران و فعالان این عرصه و صاحبان ایده است تا بتوانند از مسافت نزدیک بین ایران و امارات استفاده کرده و خودشان را در یک فضای بین‌المللی معرفی کنند.» وی در این راستا به ظرفیت‌های متنوعی که در پاویون گردشگری ایران برای کمک به معرفی هرچه بهتر کسب‌وکارهای گردشگری اشاره کرد و افزود: «ما یک اتاق مشترک که اصطلاحا به آن، «اتاق بی‌توبی» گفته می‌شود پیش‌بینی کردیم که متقاضیان طبق یک زمان‌بندی مشخص، می‌توانند داخل آن اتاق‌ها شوند و با طرف مقابل‌شان وارد مذاکره شوند. ما اصطلاح بی‌توبی را به کار می‌بریم اما این اتاق می‌تواند برای جلسات بی‌تو‌سی و حتی بی‌تو‌جی هم استفاده شود.»

وی در پایان تاکید کرد: «ما در پاویون گردشگری ایران ما این امکان را داریم که به صورت‌های مختلف از شرکت‌ها و علاقه‌مندان ایرانی حمایت کنیم تا آنها بتوانند خودشان را به صورت کامل به اکسپو و در حقیقت به جهان معرفی کنند.»

گفتنی است نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ نمایشگاهی جهانی است که قرار است در ۲۰ اکتبر ۲۰۲۰ به میزبانی دبی و در کشور امارات متحده عربی برگزار شود. دبی در حال ساخت یکی از بزرگ‌ترین زیرساخت‌های نمایشگاهی در جهان است. پاویون ایران در اکسپو بیش از 2000 متر مربع مساحت دارد و پاویون گردشگری با مساحت 57 متر در بخش ورودی می‌تواند فضایی مناسب برای ارایه چشم‌انداز گردشگری ایران و معرفی ظرفیت‌های گردشگری آن باشد.

اسکرول به بالا