قول مساعد وزارت امور خارجه برای رونق بخشیدن به گردشگری

صدور سریع ویزاهای یک ماهه برای گردشگران خارجی در ایام برگزاری اکسپو 2020 دبی

وزارت امورخارجه

مهدی حاج محمودعطار، از مدیران شرکت سروبنیان ادبی (مجری انحصاری پاویون گردشگری ایران در اکسپو 2020 دبی) گفت: «وزارت امور خارجه در ایام برگزاری اکسپو قول مساعدت‌هایی را داده و تلاش می‌کند که ویزاهای یک‌ماهه را برای گردشگران خارجی به سرعت صادر کنند تا علاقه‌مندان از ایران بازدید کنند.»

وی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: «درطی 6ماهی که اکسپو برگزار می‌شود، امکان سفر توریست‌های خارجی به ایران وجود دارد. مناطق آزاد ایران نیاز به ویزا ندارد و گردشگران می‌توانند به راحتی با یک پرواز به این مناطق ایران بیایند. برای ورود به نقاط غیر از مناطق آزاد هم وزارت امور خارجه قول داده که مساعدت‌هایی داشته باشد. این اکسپو فرصت بسیار خوبی است که می‌شود از حضور بازدیدکنندگان در دوبی به نفع کشورمان استفاده کنیم.»

حاج محمودعطار، با اشاره به احتمال بازدید بیش از ۳۰ میلیون نفر از اکسپوی 2020 دبی توضیح داد: «فاصله بین دبی و کشور ایران نزدیک است و اگر بتوانیم خوب ایران را معرفی کنیم، جهانگردان  به راحتی از امارات به ایران سفر خواهد کرد.» وی ضمن تاکید بر اهمیت ساختن برند گردشگری ایران گفت: «در این اکسپو باید جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی ایران به عنوان یک تمدن بیش از هفت هزار ساله را به خوبی معرفی کنیم. حتی این ظرفیت وجود دارد تا با حضور فیزیکی توریست‌های خارجی، بسیاری از تبلیغات منفی که در مورد امنیت ایران می‌شود را کاملآً خنثی کرد.»

رئیس هیأت‌مدیره بنیاد ملی کارآفرینیِ محتوای دیجیتال، همچنین با بیان این که ظرفیت‌های اقتصادی با گردشگری گره خورده است تاکید کرد: « امیدوارم با سرعت بخشیدن به واکسیناسیون عمومی ایرانیان زمینه نسبی حضور گردشگران در ایران فراهم شود و جهانگردان بتوانند در شش ماه اکسپو دبی، با یک پرواز یکی، دو ساعته،به دورترین نقاط ایران سفر کنند، مراکز زیارتی و تاریخی ما را ببینند یا از دریاها و طبیعت ما استفاده کنند. در این صورت می‌شود امید داشت هم چرخ گردشگری به حرکت در بیاید و هم به تبع آن برای اقتصاد کشور ارزآوری شود. »

گفتنی است نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۲۰ قرار است در ۲۰ اکتبر ۲۰۲۰ به میزبانی دبی و در کشور امارات متحده عربی برگزار شود. دبی در حال ساخت یکی از بزرگ ترین زیرساخت های نمایشگاهی در جهان است. پاویون ایران در اکسپو بیش از 2000 متر مربع مساحت دارد و بلوک گردشگری با مساحت 57 متر در بخش ورودی می تواند فضایی مناسب برای ارایه چشم انداز گردشگری ایران و معرفی ظرفیت های گردشگری آن باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا